دکتر حسین اکبری اقدم

فلوشیپ فوق تخصص ارتوپد زانو

پشت زانو احساس درد می کنم

فهرست مطالب

پشت زانو احساس درد می کنم

یکی از حالتهایی که شاید بیش از چند دقیقه طول نکشد درد و گرفتگی پشت زانو است. فاکتورهایی مانند کم آبی و بیش از حد کار کشیدن از مفصل و همچنین مشکلات عصبی می‌توانند باعث گرفتگی پشت زانو شوند. این حالت معمولا به طور ناگهانی اتفاق می افتد.
طبق بررسیها ️درد پشت زانو به علل زیر اتفاق می افتد:
🔸️برخی ورزش ها و تمرینات مانند دویدن شدید
🔸️آرتریت
🔸️کیست بیکر
🔸️آسیب‌های مفصلی
🔸️کم آبی

✅️چرا بعد از نشستن طولانی دچار درد پشت زانو
می شویم؟

🔶️وقتی برای یک مدت زمان طولانی در یک حالت خاص قرار می گیرید ممکن است به قسمت‌های مختلف زانو مانند تاندون و رباط‌ها فشار وارد شود. برای مثال اگر طولانی مدت روی یک صندلی نامناسب بنشینید و سپس تصمیم به برخاستن بگیرید احساس درد در زانو می کنید زیرا ارتفاع و نشیمنگاه صندلی با وضعیت جسمانی شما تناسب ندارد.

🔶️ارتفاع صندلی باید جوری باشد که کف پاها بطور کامل روی زمین قرار بگیرند و زانو زاویه ۹۰ درجه داشته باشد.

✅️وقتی پشت زانو بعد از ورزش دچار درد می شود

علتش معمولا سندروم درد کشککی-رانی است. فشار بیش از حد به زانو دلیل اصلی بروز این عارضه است. این درد بین کاسه زانو (کشکک) و استخوان ران (فمور) حس می‌شود. دوندگان، کوهنوردان و دوچرخه‌سوارن بیش از دیگران در معرض ابتلا به این آسیب قرار دارند پله روی، نشستن‌های طولانی مدت و حرکات ورزشی مانند اسکوات (اسکات) باعث تشدید آن خواهند شد. همچنین فاکتورهایی هم می توانند ریسک بروز این بیماری را افزایش دهند که عبارتند از:

🔸️ چرخش استخوان ران (فمور) به سمت داخل
🔸️ چرخش مچ پا از ناحیه مفصل ساب تالار
🔸️ پای پرانتز
🔸️ شل شدن مفصل در کشکک زانو
🔸️ چرخش استخوان درشت نی
🔸️ضعف عضلانی

🔴 به کدام جراح زانو مراجعه کنم؟

درمان درد زانو باید مرحله به مرحله زیر نظر متخصص انجام پذیرد. درمانهای تخصصی جراحی و غیرجراحی چون تجویز داروهای کاهنده التهاب ،پی آر پی، فیزیوتراپی،تجویز کفش طبی مناسب،کفی مناسب و همچنین زانوبند از راهکارهای درمانی درد زانو به شمار می روند که توسط تیم درمانی دکتر حسین اکبری اقدم ،فلوشیپ جراحی زانو و عضو هیئت علمی دانشگاه به بیمارانی که دچار این اختلال هستند ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده مطلب:
مدیر سایت دکتر اکبری اقدم
مدیر سایت دکتر اکبری اقدم

دیگر مطالب: